Температурна иновација за а

подобар свет

BOLANG е еден од најголемите производители на индустриски замрзнувачи, машини за мраз и системи за ладење, специјализиран за проекти за складирање на ладилници, машини, постројки, како и технологија за процесирање и компоненти.

Опрема за ладење Nantong Bolang Co., Ltd

Искусни решенија

повеќе од децении

Нашите производи имаат добиено сертификат за систем за квалитет ISO9001,
CE сертификација, повеќе патенти и беа високо пофалени од корисниците.

за

Боланг

Bolang секогаш се придржува до развојниот концепт на „Технологијата го истражува пазарот, квалитетот создава репутација“, постојано се стреми кон врвна технологија за ладење и комбинира практично искуство со примена за да го подобри квалитетот на производот во однос на перформансите, енергетската ефикасност и контролата.

 • Чилер за завртки
 • 20T管冰机3
 • АА
 • контејнерска ладна соба
 • CE证书

неодамнешна

ВЕСТИ

 • Чилер со завртки наспроти компактен чилер: разбирање на разликите

  Пазарот на чилери нуди низа решенија за ладење за да се задоволат различните индустриски и комерцијални потреби.Меѓу различните достапни опции, чилерите со завртки и компактните чилери се издвојуваат како популарни избори, секој со свои уникатни карактеристики.Чилерите со завртки се познати по...

 • Технологија на машина за мраз со цевки

  Со континуираниот развој на науката и технологијата, технологијата на машината за мраз со цевки претрпе револуционерна промена во индустријата за складирање на ладилници.Овие технолошки иновации не само што ја подобрија ефикасноста и перформансите на опремата за ладење, туку донесоа и м...

 • BOLANG-Учеството на нашата компанија на овој „Радилник и HVAC Индонезија 2023“ дојде до успешен заклучок!

  На 20 септември 2023 година, тридневниот „Радилник и климатизација Индонезија 2023“ официјално заврши во конвенцискиот и изложбен центар во Џакарта, Nantong Bolang Energy Saving Technology Co., Ltd. ги прикажа производите и искреноста на компанијата на изложбата, на која ...

 • Ладилни простории за контејнери: менувач на игри за мобилни решенија за ладилници

  Во денешната брза индустрија, потребата за ефикасни, сигурни решенија за складирање на ладилници никогаш не била поголема.Влезете во ладилникот во контејнер, иновативно решение што го револуционизира начинот на транспортирање и складирање на расипливите предмети.Со својата разноврсност, преносливост, и...

 • BOLANG Energy Efficiency добива CE сертификат

  BOLANG Energy Saving неодамна успеа да се здобие со CE сертификат од Европската Унија.Овој сертификат го препознава квалитетот и перформансите на производите за заштеда на енергија произведени од BOLANG Energy Saving и означува дека Bleum Energy Saving ги исполни европските заштеда на енергија...

Студии на случај

Нашите клиенти

 • партнери
 • НЗБ
 • ХУ ШУ ТОНГ
 • партнери
 • партнери
 • Периќ
 • BLUESTAR
 • Хефу тестенини
 • реката чарие
 • Босен
 • партнери
 • партнери
 • ЈУАНЈИНГ
 • партнери